Miminko jako z reklamy


Když vybíráte oblečení pro sebe, nejspíš si vyberete pohodlný materiál, aby vás nikde nic nekousalo a neškrábalo. Úplně stejně byste měli postupovat při výběru oblečení pro svoje miminko. Děti, a hlavně novorozenci, mají velice jemnou pokožku, která se snadno poškrábe. A poškrábat ji může i nevhodné oblečení. Mnoho maminek podléhá kouzlu fast fashion, kteoru nabízí hlavně nákupní aplikace ze zahraničí. Za pár korun se tam dají nakoupit různé kousky pro miminka, ale bohužel vám přijde něco, co vypadá jinak a hlavně materiál má do pohodlného oblečení skutečně daleko. Měli byste kupovat jen oblečení z bavlny, mušelínu a bambusu. Mušelín je ideální na léto, protože je velice vzdušný a jemný, a dítě se v něm hned tak nezpotí.

matka a dítě

Oblečení pro miminko by mělo být hlavně kvalitní. Na značce nezáleží, ale když už budete kupovat oblečení pro svoje novorozeně, určitě mu kupujte jen oblečení, které pochází z oficiálních zdrojů. Nikdy nekupujte oblečení, které na sobě nemá ani štítky s označením materiálu, a to ani kdyby se vám líbilo sebevíc. Nejde jen o samotnou látku, ale i o chemikálie, které v sobě má. Nedávno českým internetem proběhla kauza o levném kojeneckém oblečení z polského řetězce, které na sobě mělo nekvalitní potisk, a pod ním se dětem dělaly vyrážky. I to se může stát. Když už chcete oblečení s potiskem, volte raději značkové oblečení – výrobci značkových kousků si nemohou dovolit prodávat něco zdraví škodlivého.

miminko souprava

Jak nakupovat oblečení?
Hlavně maminky které mají první dítě někdy tápou, kdy a co mají koupit. Chtějí mít všechno připravené, aby potom nemusely hledat co koupit na poslední chvíli. I do porodnice je potřeba mít oblečení s sebou. Je ale potřeba nakupovat s rozmyslem. Kupujte oblečení podle ročního období a raději po pár kouscích, abyste nakonec neměli doma spousty oblečení, které dítěti ani jednou neoblečete.

Podobné příspěvky