Platit méně za elektřinu?


Elektřinu k životu dnes potřebujeme všichni. Někdo ji používá jen na běžné činnosti a k používání normálních spotřebičů, ale někdo si pořídil i elektroauto, mají chytrou domácnost, kamerový systém a třeba i vjezdovou bránu na dálkové ovládání. V takovém případě je pak logicky spotřeba elektřiny mnohem vyšší, ale kdo si pořídí takové technologické vychytávky, nejspíš počítá s i vyšší spotřebou. A právě lidé s těmito vychytávkami mají většinou na domě solární panely.

solární panely

Fotovoltaická elektrárna na rodinný dům je ideální řešení pro každého, kdo nechce platit extrémně vysoké částky za elektřinu, které se mohou vyšplhat opravdu i na desítky tisíc korun měsíčně. Díky solárním panelům si dům vyrobí svoji vlastní elektřinu, a pak logicky klesne spotřeba elektřiny od dodavatele. Pořízení panelů sice není nejlevnější, ale pomocí dotací lze pořizovací cenu o něco snížit. Přesné podmínky pro získání dotací i jejich vyřízení vám vysvětlíme.

panely na střeše

Zažili jste výpadek?
Elektřina se do jednotlivých odběrných míst rozvádí pomocí sítě, a pokud na dráty vysokého napětí spadne třeba strom během velké bouřky, je jasné, že proud vypadne v rozlehlé oblasti. Často jsou tak následkem poškození vedení bez elektřiny i desítky či stovky tisíc domácností. Dodavatelé se samozřejmě snaží problém co nejdříve odstranit, protože ví, že mnoho věcí je na elektřině zcela závislých. Typicky třeba ledničky a mrazáky, kde mají lidé uskladněné potraviny, a o škodách třeba v nemocnicích není třeba mluvit. Jenže ty mají záložní generátory, které nemocnici po nějakou dobu udrží v chodu. Mít solární panely se vyplatí i lidem, kteří používají elektřinu jen k běžným činnostem. I jim vzrostla cena za odebranou elektřinu, a tak je logické že budou hledat cesty, jak ušetřit. To se vám s vlastní fotovoltaickou elektrárnou rozhodně podaří.

Podobné příspěvky