Revize elektroinstalace po koupi bytu


Kupujete byt a máte již za sebou většinu administrativních úkonů? Byt jste si prohlédli a shledali, že je sice v původním stavu, ale byly zde prováděné některé stavební práce, například výměna oken a dveří, nové bytové jádro v koupelně a kuchyni a rekonstrukce těchto prostor se zdá být zdařilá? Pokud vám takové bydlení vyhovuje a nechcete již v bytě provádět další zásadní práce, jako je výměna radiátorů ústředního topení nebo nové podlahové krytiny, pak by vás to mohlo lidově řečeno uspat na vavřínech a už byste objednávali stěhovací firmu a chtěli v bytě co nejdříve bydlet.

elektrikářské nářadí

My vás ale zarazíme, protože jste možná podcenili prohlídku elektroinstalace. Může se totiž zdát, že v relativně čistém a hezkém prostředí je v pořádku i toto, ale vůbec to nemusí být pravda. Cena revize elektroinstalace https://revize-elektro-revtech.cz/cenik/cenik-revize-elektroinstalace/ není tak vysoká, abyste měli důvod ji obejít.

elektrikářské práce

Elektřina v hliníkustačí odklopit kryt zásuvky či vypínače a odhalíte, že je tu ještě starý rozvod z období socialismu. Toto byste neměli podceňovat a každý rozumný elektrikář vám doporučí provést rekonstrukci – kompletní, všech rozvodů, světelných i zásuvkových okruhů. Životnost starých hliníkových vodičů již bývá za svým zenitem a mohlo by tu dojít ke zkratu a k požáru.

Přetížené zásuvkyi kdyby v bytě byla již nově natažená elektřina v mědi, vyplatí se provést revizi, protože elektrikář může zjistit, že některá ze zásuvek tu byla přetěžována. Mohou v ní být ohořelé vodiče a objevit se tu známky tavení izolace, což by opět mohlo vést k nebezpečnému požáru.

Závady na vypínačích revize může odhalit i poškozené vypínače nebo kontakty ve svorkách.

Problém v rozvodné skříni i tam by se mohl objevit problém, například roztavené plastové kryty některých jističů svědčí o přetížení okruhu nebo jiné závadě. I jističe se mohou poškodit, a to i ty, co byly instalovány relativně nedávno.

Amatérské dodělávkyv bytě mohl bývalý majitel přidělat pár zásuvek a instalovat k nim vodiče příliš tenkého průřezu, což je opět důvod k zásahu elektrikáře.

Podobné příspěvky