Střecha dělá dům


Většina lidí zná jen plechovou nebo takovou střechu. Existuje ale i šindelová střecha. Na každý sklon střechy se nehodí všechny krytiny, a pokud máte větší sklon střechy, budete potřebovat plech, protože tašky by nedržely tak dobře. Co se týče tašek, je jich na trhu opravdu hodně. Kromě pálených, které se ještě dělí na glazované a obyčejné, můžete koupit i betonové tašky, které jsou ale ze všech krytin suverénně nejtěžší.

Velice populární jsou tmavé krytiny, ať už šindel nebo taška či plech. Záleží vždycky na tom jakou budete mít fasádu a okna, protože pokud byste měli na domě tři barvy, nebude to vypadat dobře. Většina lidí se při výběru střešní krytiny snaží vybrat takovou, která bude korespondovat se zbytkem.

černá střecha

Záleží co vyberete
Na některé střechy je nutné položit plech, někam může přijít taška. Důležité ale je každou krytinu položit správně. Za účelem pokládky střešní krytiny si drtivá většina volá odborníky, protože není jednoduché položit tašky ani plech. Nejde jen o to noc na krovy naskládat, ale je nutné udělat i trámy a latě a samozřejmě i oplechování. Součástí každé střechy jsou i komíny a okapy, takže je to vysoce odborná http://www.seznamskol.eu/typ/vyssi-odborna-skola/%3Fkraj%3Dmoravskoslezsky práce, do které byste laik pouštět neměl. Najít ale solidního klempíře a pokrývače není jednoduché, a většinou mají ti nejlepší plné termíny klidně i na rok.

červená střecha

Protože jde o výškové práce, neměli byste se do pokrývání střechy pouštět sami. Raději si počkejte, i když už je vaše střecha ve špatném stavu. Mezi složitější práce nepatří jen oplechování krovů, ale i kotvení trapézového plechu spiralanksys.com. Plech který se používá k pokládce na střechy je dne tenký, a musí se nastříhat podle potřeb. To dokáže zase jen odborník. Nechte si udělat novou střechu od někoho kdo to opravdu umí. Ušetříte si tím spoustu nervů a případných problémů se zatékáním, což je nejčastější problém u špatně položené krytiny.

Podobné příspěvky