Mladí lidé to mají dnes v mnoha ohledech daleko těžší než jejich prarodiče. Máme sice zdánlivě více svobody, ale reálně máme méně peněz. Někteří lidé jsou sice stále přesvědčeni že dnes se máme lépe, ovšem když si spočítáte, kolik výplat člověk potřeboval ke koupi domu či bytu dříve a kolik dnes, vyjde vám, že dnes je to daleko vyšší částka. Navíc stát už dávno nepodporuje mladé rodiny, a nemají tak k dispozici bezúročně novomanželské půjčky, státní podniky už nedávají zaměstnancům byty zdarma, a jedinou cestou jak se k vlastnímu bydlení dostat, je pro narostou většinu lidí pouze a jen hypotéka.

nový bungalov

Ceny nemovitostí v posledních dvou letech vyletěly raketově vzhůru. Za obyčejný byt v centru Prahy teď zaplatíte zhruba 10 milionů, což je šílená cena. Lepší je to v menších městech, ale ani tak to není žádná sláva, a citelné zlevňování se spíše neočekává. Když už si někdo musí vzít hypotéku, čeká ho kolotoč vyřizování a dokládání příjmů, a potom se musí ještě rozhodnout, jestli opravit starší dům a nebo postavit nový. Většina lidí se rozhodne pro novostavbu, protože je s ní méně práce.

dům peníze

Svépomocí?
Kdo na bydlení nespěchá, může si dům postavit svépomocí. Je ale potřeba počítat s tím, že v takovém případě se stavba může protáhnout, a to hlavně v případě, kdy někdo nemá potřebné zkušenosti. Jestli už vám ale rodiče naznačují, že je čas opustit hnízdo, bude pro vás možná lepší si dům nechat postavit. Stavební firmy nabízí mnoho typových domů. Velmi oblíbený je třeba bungalov 5 kk, který můžete mít v klasickém obdélníku, čtverci a nebo třeba do písmene L. A pro si vybrat bungalov? Je to moderní bydlení, které má tu výhodu, že je přízemní, takže nemusíte chodit do schodů. To oceníte nejen s malými dětmi, ale i v pozdějším věku.

Jak vybrat stavební firmu? Sledujte zkušenosti ostatních klientů, hodně vám to pomůže.

Podobné příspěvky