Jak přestěhovat byt v létě


Začněte brzy ráno – letní období provází při stěhování zejména nepříjemné horko. Jestliže se stěhujete v zimě, obléknete se do silnější vrstvy oblečení a zahřejete se pohybem a v zásadě nějaký diskomfort příliš neřešíte, ale v létě se z kůže svléknout nemůžete, a pokud musíte přenášet těžká břemena, můžete to odnést i na svém zdraví úpalem nebo úžehem. Začněte proto raději již velmi brzy zrána, anebo si pracovní aktivity ponechte na večer nebo na noc, a pokud je stěhovací parta profesionálů stěhování v Praze 9 svolná k noční akci, pak budete mít práci mnohem snazší a příjemnější.

stěhování nábytku

Třídění věcí – vytřídit věci před přestěhováním je nejen rozumné, ale mnohdy i vysloveně nutné. Nebalte proto zbytečně do krabic rozbité hračky, rozvrzané židle a kusy nábytku nebo popraskaný porcelán, dejte si práci s tříděním a to, co je vysloveně na nic, nekompromisně vyházejte. Některé předměty můžete rozdat nebo odprodat a to, co se nevejde do kontejneru s komunálním odpadem, by mohla stěhovací firma „jedním vrzem“ odvézt na sběrný dvůr.

stěhování ložnice

Nábytek – rozebíratelný nábytek by měl být před stěhováním rozebrán, protože jeho přemísťováním se mohou poškodit spojovací součásti. V ohrožení jsou především velké šatní skříně, postele a psací stoly. Menší kousky nábytku lze stěhovat vcelku, například konferenční a noční stolky. Některé stěhovací firmy vám mohou vypomáhat s demontáží i zpětným sestavením nábytku a dokonce si poradí i s kuchyňskými linkami nebo vestavěnými skříněmi na míru.

Křehké předměty – balení křehkých předmětů se může zdát náročné, ale ve skutečnosti si můžete poradit velmi rychle a efektivně. Budete-li balit sklo a porcelánové talíře, vystačíte s obyčejnou bublinkovou fólií. Nakoupíte jí v roli nebo vám jí poskytne stěhovací firma, a nemusíte již nikde shánět jiný balicí materiál.

Podobné příspěvky