Jaké vruty se vám hodí?


Ne všechny dřevěné výrobky se dají zhotovit z jednoho jediného kusu tohoto materiálu. Velice často se tyto vyrábějí z více dílů, které se navzájem pospojují. A k tomu, aby se to spojilo a dokonale to drželo pohromadě, se velice často využívají vruty. Pro lidi, kteří neví, o čem mluvím, spojuje se to tím, co připomíná šrouby, ale je to postupně se zužující ke špici a sloužící k tomu, aby se to zavrtalo do dřeva, respektive jde o něco jako šrouby, na což ale byste marně zkoušeli našroubovat matici.

kovové vruty

Pokud se vyrábí něco dřevěného, co má být umístěno do interiéru, lze použít vlastně jakékoliv vruty, které se někde v obchodě nabízejí. Stačí, aby tyto byly žádoucně dlouhé, aby se zavrtaly dostatečně hluboko a nerozpadlo se to, ovšem současně aby tyto nevyčnívaly, a je to.

Ale pokud se rozhodneme postavit si dejme tomu nějakou venkovní terasu u domu, tady už záleží nejen na výběru dřeva, které by mělo být odolné povětrnostním i jiným vlivům, ale i na výběru zmíněných vrutů. Speciální terasové šrouby Quadrofixing totiž nejsou jenom tak ledajaké šrouby. Jde o vruty, které by měly svou povrchovou úpravou co nejvíce splývat s použitým dřevem, to aby tu nepůsobily jako ona pověstná pěst na oko, a zároveň musí jít samozřejmě i o vruty nerezové, protože jinak by bylo jenom otázkou času, než tyto zkorodují a celá stavba se nám rozpadne.

kovové vruty

A v čem máme my lidé v našich končinách štěstí? Hlavně v tom, že si takové dokonalé vruty můžeme bez problémů zajistit. A na rozdíl od minulých dob tak nemusíme jenom improvizovat a pak to pořád dokola opravovat, kdykoliv nějaký ten spoj doslouží. A nemusíme ani dlouho čekat na dodání podobných vrutů, protože ty si lze jednoduše objednat a můžeme je mít v tom nejkratším představitelném termínu.

Chcete-li si tedy postavit třeba terasu u domu, nezapomeňte si sehnat ani tyto vruty. I ty vám zajistí dokonalost vašeho díla.

Podobné příspěvky