Šít na stroji není nic složitého, ale pokud se člověk na šicí stroj podívá poprvé, může mít obavy z toho že to nezvládne. Nejde jen o to posunovat látku pod jehlou, ale i to naučit se ovládat stroj jako celek, umět si stříhat látku a umět si poradit třeba s prasklou jehlou. Jsou věci které se jdou naučit snadno a jsou věci, které vám chvilku zaberou.

V době koronavirové krize jsme si museli začít šít doma roušky a to donutilo spoustu lidí stroj oprášit. Mnozí se museli naučit šít od nuly a to někoho začalo bavit. Část lidí se začala učit šít. Ušít jde skoro všechno. Oblečení pro děti i dospělé, doplňky do domácnosti, zkrátka můžete si ušít co vás zrovna napadne. Domácím šitím můžete ušetřit spoustu peněz, protože pokud v obchodech není nic co by se vám líbilo, musíte si to zkrátka ušít sami.

střih látka

Sehnat kvalitní látku není jednoduché, protože na trhu je jich dost kvalitních, ale také nekvalitních. Jak poznat látku která bude prosvítat? Zpravidla je podezřele levná a má nízkou gramáž. Není od věci se v galanterii podívat prosti světlu, a pokud přes látku uvidíte svoje prsty, raději ji nekupujte a nebo pod ni použijte podkladovou látku.

Šijete jen tak pro radost?
Někteří lidé umí šít a šijí co zrovna potřebují. Ušít si povlečení, zapravit záclony a nebo si umět zašít roztrhané kalhoty se hodí umět. Nemusíte se šitím zrovna živit ale umět šít se vám někdy hodit může. Ceny v obchodech jsou vysoké a díky domácímu šití ušetříte opravdu hodně.

šicí stroj

Abyste mohli šít, musíte čas od času nakoupit krejčovské potřeby. Náhradní jehly do šicího stroje, nitě, látky i gumy nebo lemování nakoupíte i u nás. Vyberte si z naší široké nabídky pro lidi, kteří baví šití nejen na šicím stroji. Leccos zvládnete ušít i v rukách, ale i tomu potřebujete mít komponenty, jako jsou třeba knoflíky nebo pomůcky které vám šití usnadní.

Podobné příspěvky