Jaké potraviny byste neměli jíst, protože škodí (nejen) prostatě


Víte, co neprospívá vaší prostatě? Ono je toho více, ale jestliže problém poněkud zjednodušíme, a odmyslíme si některé méně obvyklé situace, jako jsou dědičné defekty, operativní zákroky v dutině břišní, úrazy či pokročilá onkologická onemocnění ve formě metastáz, zpravidla je problém v nás samotných – v životním stylu, do jehož průběhu zasahuje zejména stres a nevhodná strava. Odstranit nadobro ze svého života byste se měli snažit ze všech sil, naštěstí existují adaptogenní bylinky, s nimiž se vliv stresu výrazně snižuje, a které napomáhají udržet potřebnou hormonální rovnováhu, ale my bychom nyní zaměřili pozornost zejména na váš jídelníček.

půllitry piva

Prostata nevhodné potraviny je výraz, který by vás měl zajímat na prvním místě.

Alkohol, cigarety, živočišné tuky, maso, bílá mouka, bílý cukr – toto jsou nejproblematičtější potraviny, kterým byste se měli vyhýbat, nebo je alespoň výrazně redukovat. O alkoholu a cigaretách se není třeba rozepisovat více do šířky, to chápe snad každý, ale měli bychom se zmínit více do hloubky o tom ostatním.

máslo a bílá mouka

Maso, uzeniny, živočišné tuky – rostlinné tuky jsou mnohem zdravější, zejména ty nerafinované, za studena lisované oleje nebo tuky v ořeších. A maso a uzeniny obsahují stresové hormony (při zabíjení zvířat), a navíc člověk není dravec a maso jeho dlouhých střevech hnije a rozkládá se za vzniku toxických látek. Namísto masa si dopřejte více luštěnin a celozrnných obilovin a samozřejmě také dostatek zeleniny a ovoce.

Bílá mouka, bílý cukr – jsou bílé jedy, je v nich minimum živin – většina vlákniny, minerálů a stopových prvků je při jejich rafinaci odstraněna, tím pádem jde pouze o „prázdné kalorie“, a tyto potraviny vás ještě o živiny okradou. Aby v těle nemohly škodit jako kyselinotvorné látky, vyčerpáváme naopak své vlastní zásoby minerálů a stopových prvků k jejich metabolizaci.

Podobné příspěvky