Je možná hypotéka po insolvenci?


Vzhledem k současné ekonomické situaci v naší zemi a finanční gramotnosti naší populace není divu, že se do insolvence dostává stále více a více lidí. Jedná se o dlouhodobý problém, který není zrovna jednoduché řešit. Potíž je v tom, že i tito lidé chtějí mít kde bydlet. Když to spojíme s vysokými cenami nemovitostí, není divu, že mají problémy. Je tedy pochopitelné, že se zajímají o to, zda je možná hypotéka po insolvenci Nebankovní hypotéka, případně za jakých podmínek.

Naštěstí pro ně taková možnost skutečně existuje. Existují poskytovatelé, kteří skutečně mohou takovouto hypotéku nabídnout. Problém je však v tom, že se jedná o nebankovní subjekty, tedy takové, které u lidí nemají až tak velkou důvěru.

koupě nového domu

Je také pravdou, že si za své služby v tomto případě účtují mnohem více peněz, nejčastěji v podobě úroků. Ty jsou zde totiž vyšší než u běžné hypotéky, kterou nám nabídne banka. A i když se poskytovatel chlubí tím, že zrovna u něj jsou nízké, často to vyváží nejrůznější další poplatky. Proto je vždy dobré zajímat se, kolik dělá RPSN, tedy roční procentní sazba nákladů. Jen tak si uděláme přesnou představu o tom, zda je pro nás daná nabídka výhodná či nikoliv.

Dále je zde otázka, zda na splácení hypotéky skutečně máme. Pokud jsme totiž v exekuci, případně jsme ji zrovna splatili, pak naše finanční situace nejspíš nebude nejlepší. Měli bychom se tedy zamyslet nad tím, zda je vhodné si ještě brát hypotéku. Je to totiž velmi snadný způsob, jak se dostat do dalších dluhů. A z nich, jak víme, není zrovna lehká cesta ven.

růst ceny hypoték

Je proto otázkou, zda by měla být vůbec hypotéka pro lidi po insolvenci nabízena. Přeci jen je celkem jasné, že valná většina z nich nebude mít na splácení. Je však na lidech, aby se rozhodli. Pokud jsou si vědomi všech rizik a jsou ochotni do toho jít, pak je vše v pořádku. Kdo ví, možná budou nakonec spokojeni.

Podobné příspěvky