K podnikání potřebujeme peníze


Soukromé podnikatele lze považovat za šťastné lidi. Ale za šťastlivce je lze považovat samozřejmě jenom tehdy, když tito štěstí skutečně mají. A dost velké zisky jsou nedílnou součástí takového podnikatelského štěstí. A kdo je nemá, ten si pochopitelně svou situaci rozhodně neužívá. Protože podnikání je od toho, aby vynášelo. A bez ziskovosti postrádá svůj smysl.

cizí mince

Když si podnikatel dost vydělá, může z toho být klidně i nadšený. A je docela jedno, v jakém oboru působí. Má peníze, jeho podnikání tedy může vesele běžet dál, je za co žít, a co si přát víc? Jenže to není zase až tak obvyklé. Podnikatelům by měla jejich práce vynášet, ale často jim nevynáší. Člověk někdy přímo žasne, kolik se toho může zkomplikovat a pokazit a jaké nepříjemné následky z toho mohou vzejít. A podnikatelé aby se tak nejen těšili na tučné zisky, ale také počítali s tím, že mohou skončit na mizině.

A jak zabránit tomu, že třeba nebude jednoho dne za co jíst, chod firmy se z finančních důvodů zastaví, tato se zavře, a nakonec třeba i zcela zanikne? Nejlépe se tomu ubrání ti, kdo už předem vědí, jak si v podobné situaci počínat. Tedy i ti, kdo vědí, kde by si peníze na své podnikání případně mohli půjčit. Protože i půjčkami se mohou řešit dočasné potíže.

cizí peníze

A kde že podnikatele se žádostí o půjčku neodmítnou? Věřte mi, že banky tak dokonalým místem nejsou. V bankách neodmítnou jenom ty, kdo mají velké příjmy a čisté registry dlužníků, zatímco ostatní tu mají smůlu. A tak jsou daleko lepším zdrojem podnikatelských půjček nebankovní společnosti. Protože americká hypotéka bez registru na registrech ani na přílišné výši příjmů žadatelů nezávisí. Tady stačí schopnost splácet a zástava nemovitosti a není problém si půjčit třeba i hodně velké peníze.

Když tedy někdo požádá o podnikatelskou půjčku v bance, dost se načeká a výsledek je nejistý. Zatímco kdo zvolí nebankovní hypotéku, je na tom líp.

Podobné příspěvky