Od menstruačních bolestí si můžete pomoci


Menstruační bolesti nejsou nic příjemného, ale většina žen se jich během menstruace zkrátka nevyhne. Některé mají to štěstí, že je trápí jen mírné bolesti, nebo téměř žádné, ale jiné už v době před menstruací trpí takovými bolestmi, že jsou téměř k nesnesení. Mít bolesti není nic neobvyklého, ovšem pokud jsou opravdu tak silné, že je téměř nemůžete vydržet, vydejte se ke svému gynekologovi. Za vašimi bolestmi může stát i něco vážnějšího, například syndrom polycystických ovarií nebo různé cysty.

léky

Podívejme se ale, jak si můžete od bolestí pomoci sami.

Léky proti bolesti

Samozřejmě, jedna z prvních věcí, která nás napadne, jsou léky proti bolesti. Klasická analgetika, která seženeme v lékárně v rámci volného prodeje nám mohou opravdu pomoci. Pokud máte silné boesti, silnější analgetika vám může po uvážení napsat gynekolog či obvodní lékař.

Pohodlné oblečení

Důležité je také pohodlné oblečení. Nenoste žádné úzké pasy, těsné sukně, těsné kalhoty. Dejte přednost vzrušenějšímu, prodyšnějšímu oblečení, které vás v oblasti břicha nebude zbytečně stahovat. Z menstruačních pomůcek pro vás mohou být v této oblasti nejvhodnější menstruační kalhotky.

vana

Horká vana

Horká vana vám může velmi pomoci. Cekově teplo, které působí na vaše břicho, dokáže zmírnit vaše bolesti. Dopřejte si několik desítek minut trvající horkou vanu. Pro větší uvolnění můžete přidat různé esenciální oleje, například levandulový. Pokud nemáte vanu, nevadí. Poslouží vám dobře i sprcha, kdy si můžete proudem horké vody masírovat břicho.

Pitný režim

Při menstruačních bolestech je velmi důležitý dostatečný pitný režim. Dbejte na to, abyste vypili dostatek vody, nebo třeba bylinkových čajů. Například takový zázvorový čaj vám může pomoci ulevit od menstruačních bolestí, stejně, jako některé další bylinky, jako maliník, ostružiník nebo třezalka tečkovaná.

Podobné příspěvky