Potraviny mají být v čistotě

Pracujete každý den s potravinami? Pokud ano, přečtěte si následující řádky. Možná v nich najdete pár dobrých rad i tipů na manipulaci se zmíněnými potravinami. Všichni dobře víme, že je nesmírně důležité dodržovat hygienu, když pracujeme s potravinami a nápoji. Nejenom v našem zaměstnání, ale i doma. S každým druhem musíme zacházet individuálně. Záleží na tom, zda je potravina balená či nikoliv. Také zda jde o maso či ovoce a zeleninu a tak dále. Práce může být o něco snadnější, když zvolíme dobré pomůcky pro manipulaci a skladování. Pojďme si to probrat podrobněji.

Žena a ovoce

V naší domácnosti je důležité mít v lednici fresh box, ten udrží ovoce a zeleninu déle v čerstvosti. Pro maso jsou velice dobré plastové boxy, které se vejdou do lednice a mrazáku. A co je zapotřebí, když máte potravin mnoho a každý den je musíte na kila přenášet či převážet z auta do pultů obchodů? K tomu jsou výborné také plastové boxy. Zaměřím se na ovoce a zeleninu. Firma Schoeller Allibert má v nabídce plastové přepravky na ovoce. Mohu říci, že je to geniální pomůcka. Je totiž testována na závadnost. Díky tomu je hygienická pro skladování ovoce a zeleninu. Jak jinak v přepravních autech převážet kila ovoce a zeleniny?

Ovoce v bednách

Snadno se na sebe skládají a vše má přehledný systém. Při vyndávání je dobré mít přepravní vozík, na který přepravky jednoduše naskládáme. Klidně i více na sebe, existují vozíky, které uvezou hodně kil. A pak lehce převezeme tam, kam potřebujeme a vyskládáme. Je to snadnější, než po jedné nebo po dvou nosit ve vlastních rukách. Šetřete si svoje záda, když to jde. Kvalita práce přeci neznamená, sedřít se z kůže. Na všechny potraviny lze sehnat skladovací boxy neboli přepravky, kde budou vložené potraviny v maximální hygienické čistotě. To prostě musí být základ. Mrknete na jejich zajímavou nabídku?

Podobné příspěvky