Proč má nemovitosti na prodej Chorvatsko především

Asi jen málokdo by nesnil o tom bydlet někde v domku u moře. Tento sen je mnohdy ještě přiživován například německými romantickými filmy, které se často odehrávají právě v takovémto prostředí. Mnozí lidé jsou pak nadšeni, když zjistí, že si tento sen mohou poměrně snadno splnit.

Například často má nemovitosti na prodej Chorvatsko, oblíbená dovolenková destinace Čechů. Ta je tím přitažlivější, že to zde často již známe, a víme tak, co můžeme čekat. Jako bonus navíc můžeme zjistit, že tyto domky nejsou až tak drahé, spíše naopak. Není tedy divu, že se mnozí rozhodnou si jej pořídit.

vysněný výhled z okna

Bohužel, jen málokdo se zamyslí nad tím, proč jich je vlastně tolik na prodej, a za tak nízkou cenu. A věřte, že to není jen tím, že trh s nemovitostmi je tam odlišný od toho našeho. I na místní poměry se jedná o velmi levnou koupi. Ale proč? Důvodem často je, že se o dům nemá již kdo starat. Mladí lidé často odchází bydlet do města či dokonce do zahraničí, kde mají jistotu stálé, lépe placené práce. Mnozí místní se pak vrací jen na dobu turistické sezóny. Mimo ni jsou totiž tyto oblasti v podstatě vylidněné.

dům na mořském pobřeží

Navíc je pravdou, že tyto domy, které byly delší dobu nepoužívané, jsou často v nepříliš dobrém stavu, a jsou nutné další náklady na jejich opravu. Ta však často není tak jednoduchá kvůli památkářům a jiným úřadům, které chtějí v turistické oblasti zachovat určitý ráz, a mají tedy poměrně přísné podmínky, jak je možné dům přestavět.

Nakonec tedy můžeme zjistit, že tento sen se nám nesplnil tak, jak bychom očekávali. Namísto vesnic plných života máme v podstatě jen vísku po vymření, kde funguje jen pár obchodů, a domek, který je prakticky v dezolátním stavu. Je tedy otázkou, zda vám takovýto způsob života bude vyhovovat, zvláště pokud se zde budete chtít usadit natrvalo. Právě nedostatek stabilních pracovních příležitostí je totiž tím, co odtud mladé lidi vyhnalo především.

Podobné příspěvky