Stěhování narychlo dohodou je možné

Oznámil vám váš pronajímatel, že by se co nejrychleji potřeboval nastěhovat do vašeho bytu a požádal vás o dohody, zda byste mohli výrazně zkrátit výpovědní lhůtu a vystěhovat se například do čtrnácti dnů? Anebo jste naopak vy zdědili dům po rodičích a chtěli byste se vystěhovat z pronajatého bytu co nejdříve? Pokud jsou lidé přístupní dohodám, není problém v zásadě vůbec nic, stěhování může proběhnout třeba hned, klidně pozítří. Jde o to, v první řadě vyřešit technické záležitosti, jako je zajištění stěhovací firmy, případně stěhování svépomocné, například s pronajatou dodávkou.

skladové kontejnery

Můžete se ovšem dostat i do situace, že bude zapotřebí zajistit nějaký alespoň dočasný úložný prostor, kam umístit vaše věci z bytu, mezitím co se vyklidí prostory v domě, kam se stěhujete. Výhodu má ten, kdo má k dispozici sklep, volnou půdu, kůlnu nebo garáž, ale pokud nic takového nemáte, může se vám hodit pronájem skladu z Prahy. Co tím máme na mysli?

přeprava kontejnerů

Pronajmete si na dočasnou, předem dohodnutou dobu, ocelový kontejner, který slouží pro přepravu zboží. Možná jste se již s tímto skladovacím boxem setkali, objevují se na vlakových stanicích či překladištích a nejčastěji putují po mořích zaoceánskými plavidly. Kontejner měří na délku šest nebo dvanáct metrů a v průřezu jde o čtverec o hraně dvou a půl metru. Jedná se o poměrně velký prostor, kam lze při troše snahy vyskládat i kompletní vybavení dvoupokojového bytu, pokud nepočítáme kuchyňskou linku, a budete-li rozebírat nábytek na dílčí části.

Kontejner budete mít přímo „u nosu“, tím pádem nemusíte řešit pronájmy skladových prostor u stěhovacích firem, které jsou vzdálené od vašeho bydliště X kilometrů, a kam musíte pro každou drobnost zajíždět autem. Plechové kontejnery vaše předměty uvnitř velmi dobře chrání před povětrnostními vlivy a uzamykatelná vrata je zabezpečí i před krádežemi.

Podobné příspěvky