Jak mít proud zadarmo?


Stalo se už naprostou samozřejmostí, že my lidé využíváme ke svému životu mnoha nejrůznějšími způsoby elektrickou energii. Ta už se u nás rozšířila natolik, že nenajdeme člověka, který by ji neznal. A nepoužívají ji snad jedině neplatiči, a to ještě pouze nedobrovolně a ke své škodě. Každý normální člověk má k sobě elektřinu zavedenou a tato mu docela dobře slouží. Víte k čemu, takže o tom se tu teď rozepisovat nebudu. Ale k čemu je také elektřina? Přece k vzteku. A to tehdy, když nám za ni přijde účet. Když se podíváme na částky, které po nás dodavatelé chtějí, je nám z toho ne zrovna nejlépe, často nás to dokonce vyděsí, a to zejména srovnáme-li tyto ceny s cenovou hladinou, jež tu byla dokonce i před pouhými pár lety.

solární panely

Zkratka a dobře elektřina podražila stejně jako všechno ostatní. A její cena tak mnohé z nás trápí. Ale platíme za ni. Nic jiného nám nezbývá, protože tuto energii jednoduše musíme mít. Co bychom si bez ní počali? Ale přesto jsou tu lidé, kteří už podobné vysoké ceny neplatí, a přesto elektřinu k dispozici mají. A o koho se jedná?

solární panely

Přece o ty, kdo si pořídili fotovoltaické zdroje elektřiny a vyrábějí si tuto tedy sami. Vložili peníze do koupě podobných zařízení, mnohdy jim cenově zvýhodnila ony dotace na solární panely na střechu , a tak se tito dnes nemusí více vzrušovat tím, kolik po nich zase budou energetici chtít. Protože po nich už nemají co chtít. Kdo neodebírá elektřinu od distributorů, ten za ni přece neplatí. A kdo ji má od slunce, ten neplatí jakbysmet. A co vy? Vy ještě pořád za elektřinu platíte? Nebo už jste si také obstarali solární panely a máte díky tomu na léta o elektřinu zdarma postaráno? Anebo aspoň zvažujete, zda si také nějaké ty fotovoltaické články pořídíte, což patří pochopitelně mezi chytré nápady, na které byste určitě neměli zapomenout?

Podobné příspěvky