Videa na internetu

Různé formáty

Když se řekne spojení internetová videa, tak si řada z nás představí platformu YouTube, protože ta patří v této oblasti k těm nejrozšířenějším. Velká část je zdarma, takže nemusíme za používání této platformy zaplatit ani korunu. Je tu možnost zakoupit si prémium, abychom se zbavili reklam a od sledování už nás vůbec nic nerušilo.

sociální média

Videí je tu opravdu celá řada, a to různých formátů a jazyků. I když zrovna neovládáte třeba angličtinu, tak je zde mnoho obsahu v češtině. U anglických videí jsou dostupné titulky, přičemž když se jedná o naučný obsah s dobrou animací, tak nemá problém porozumět ani méně znalý tohoto jazyka. Když se nám tvorba nějakého tvůrce zalíbí, tak mu stačí dát odběr a zvoneček, protože potom nám budou chodit upozornění na nově vycházející videa. Historie této platformy je bohatá a stále se jí daří dobře, takže se nemusíte obávat, že byste zde nenašlo nějaké video, které by Vás nezaujalo.

Natáčejte také

Zdarma není pouze sledování videí, ale také jejich nahrávání. Dokonce na nich můžete vydělávat, přičemž ti největší Youtubeři u nás společně s prodejem vlastního oblečení a spoluprací vydělávají hodně solidní peníze. Jednak jim jde určitá částka z reklam ve videích a druhak jim to pomáhá zviditelnit se pro potencionální sponzory a zvyšovat svůj dosah.

profesionální fotoaparát

Dnes je u malých tvůrců problém prorazit, protože ty největší kanály byly mnohdy založeny v ranné fázi této platformy. Avšak spousta lidí natáčí pro radost a svou komunitu, která je podporuje, což udělá vždy radost. Je to tedy v tomto případě spíš takový koníček. Zároveň se můžete se světem podělit o své vynálezy, hraní her, kutilství, cestování a mnoho dalších věcí. Určitě bychom však měli dávat jako jinde, co na internet vlastně dáváme, abychom třeba nezveřejnily citlivé osobní údaje. Kromě natáčení je zapotřebí naučit se editaci, protože takzvané stříhání také zabere nějaký čas.