Zdraví na prvním místě

Víte, jak jste na tom se svým zdravím? Není teď dáno, jestli je řeč o fyzickém nebo duševním zdraví. Oboje je důležité. Sice chápu, že v dnešní uspěchané době je jednodušší se v tomto směru zanedbávat, ale nemělo by tomu tak být. Na určité věci bychom si najít čas prostě měli. Prvotně začít pravidelnými preventivními prohlídkami u obvodního lékaře. Tam se vždy může zjistit, že něco není v pořádku. Dělají se tam odběry krve a testy z moči. Ani pravidelné návštěvy zubního lékaře by se neměli zanedbávat. Můžeme se tak vyhnout spoustě problémům. Já vždycky říkám, že své děti také pravidelně vodím na všechny kontroly a potřebné vyšetření, tak proč bych nad tím měla mávnout rukou u sebe samotné?

Zdravá strava

Díky těmto kontrolám můžeme zjistit, že nám správně nefunguje štítná žláza, že máme problémy s ledvinami nebo třeba vysoký či nízký krevní tlak. Spousta menších komplikací se dá zvládnout správnou medikací. Dříve či později by Vás zdravotní problém stejně dostihl a jistě v horší míře, než by tomu bylo v začátcích nebo prvních příznacích. Jak dbáte o své zdraví? Zkuste prevenci v podobě pravidelné sportovní aktivity, zdravé a pravidelné stravy a duševní rovnováhy. To poslední se -vám možná zdá být složitější na realizování, ale věřte, že i ve vypjatém období či stresu to lze. Jaký máte vztah k józe nebo meditaci?

Žena, spjaté ruce

Když tomu věříte a umíte se tomu poddat a uvolnit, má to neuvěřitelné účinky na lidskou psychiku. Meditace je relax, něco, co naše mysl svým způsobem potřebuje pro odplavení stresových faktorů. Díky tomu se dokážete zamyslet i trošku jinak, než jak jste zvyklí. Třeba meditace, kterou Vás provede způsobilá osoba, osobně nebo přes nahrávku z internetu, Vám pomůže v situacích, které nezvládáte. Je mnoho druhů a způsobů, jak se dá meditovat, zvolte si tu svou! Meditace dají některým věcem a situacím úplně jiný rozměr.