Před podpisem smlouvy

V dnešní době hledáme informace na internetu. Nejdeme do knihovny, abychom pátrali v encyklopediích, nehledáme ve slovníku slova, která neumíme přeložit, jednoduše využijeme internetového připojení a vyhledáme si, co potřebujeme. Jenže někdy se dostaneme do situace, že např. chceme uzavřít s někým smlouvu, která obsahuje spoustu pojmů, kterým nerozumíte a co teď? Vyhledávat každý pojem zvlášť? To vás bude stát spoustu času, navíc, máte jistotu, že internet si někdy nevymýšlí? Co když najdete odpověď na stránce, kterou vytvořil kdosi anonymní, který o věci samé nemá vůbec ponětí a vše si vymyslel?

slovník

Pokud vám někdo předkládá smlouvu, kterou máte podepsat, máte právo, ale i povinnost si ji celou řádně pročíst a svým podpisem schvalujete, že jste všemu rozuměli. Pokud je na smlouvě i jediné slovo, s jehož významem si nejste jistí, nic nepodepisujte. Solidní firmu poznáte http://www.kafe.cz/zabava/dechberouci-galerie-neco-takoveho-se-hned-tak-nevidi-poznate-co-je-na-fotografiich-36154.aspx i podle toho, že na jejich stránkách najdete slovník pojmů, kde najdete přehledně vše, co byste složitě hledali na internetu.

Slovník pojmů vám nabízí třeba firma Nebankovní hypotéky, která nemá co schovávat a jedná se svými klienty na rovinu. Na jejích webových stránkách najdete všechny informace, všechna upozornění a vysvětlení všech pojmů, abyste si mohli v klidu domova přečíst vše důležité a rozhodnout se s vědomím, že jste vše řádně pročetli, prozkoumali a že zodpovědně víte, jaké smlouvy s jakými podmínkami podepisujete.

slovníky

V momentě, kdy podepíšete jakoukoliv smlouvu, svým podpisem stvrzujete, že smlouvě rozumíte, že jste si ji řádně přečetli a nemáte žádné otázky k jednotlivým bodům, či pojmům. Po podpisu už nemůžete nic vzít zpátky. Vaše tvrzení, že jste něco nepochopili správně už před žádným soudem neobstojí. Před podpisem smlouvy nevynechejte na dokumentu jediné písmenko a nechejte si vše řádně vysvětlit. Raději si vezměte ještě před podpisem smlouvu domů na přečtení v klidu domova.

Podobné příspěvky